Hokejisti z 8 vysokých škôl Slovenska neváhali a deň študentstva oslávili turnajom, ktorý usporiadala Slovenská asociácia univerzitného športu v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Niektorý hráči brali turnaj ako dobrý tréning  pred februárovou univerziádou v Španielsku. Vo finále sa stretli nakoniec dve suverénne bratislavské univerzity. Lepšie si v bratislavskom derby nakoniec počínala Univerzita Komenského a jej Fakulta telesnej výchovy a športu. Jej kapitán pozbieral aj všetky individuálne ocenenia.

 

Diváci videli počas turnaja až dvadsať dva gólov Univerzity Komenského. Nečudo teda, že sa suverénnym  spôsobom cez základnú časť dostali obe bratislavské univerzity. Predtým sa však v zápase o tretie miesto  stretla Prešovská Univerzita s Univerzitou Konštantína Filozofa. Lepšie v skúške obstáli Nitrania, ktorí zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch: „ Myslím si, že je to z roka na rok lepšie. My sme mali tento rok oproti minulému trošku slabší tím, keďže viacerí chalani odišli. Ale aj napriek tomu som spokojný. Do budúceho roku musíme trénovať koncovku. S jedným gólom sa  ťažko víťazi. Niekedy sa to dá, ale nie vždy,“ prezradil kapitán Ondrej Golas. Podobne reagoval aj druhý Ondrej, kapitán Východniarov Galko: „Celkovo sme s turnajom veľmi spokojní. Úroveň turnaja išla jednoznačne hore. My sme, v porovnaní s vlaňajškom, omladili káder. Takže verím, že chalani nazbierali skúsenosti na budúci rok budeme môcť pomýšľať aj na vyššie priečky.“

Kapitán výberu Univerzity Komenského Martin Kalináč neskrýval nadšenie: „My, ako tím z Fakulty telesnej výchovy a športu UK sme prišli s cieľom vyhrať. Chceli sme oplatiť prehru z minuloročného finále. Toto finále bolo ešte náročnejšie ako pred rokom. Avšak som veľmi rád, že sa nám podarilo zdolať Slovenskú technickú univerzitu.“  M. Kalináč tiež vyzdvihol, že SAUŠ organizuje takýto turnaj: „Je to veľmi vydarená akcia nielen pre aktívnych hokejistov, ale aj pre chalanov, ktorí už nemajú čas sa venovať hokeju naplno.“   Víťazstvo Komenského zariadil dvojgólový Martin Kovaľ: „Bol to veľmi ťažký zápas. Proti STU BA sa  nikdy nehrá ľahko, čo sa potvrdilo aj teraz. Avšak zabrali sme ako kolektív a moje dva góly boli už len čerešničkou na torte.“ Kapitán výberu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Michal Galko zostal po zápase smutný: „Skončili sme druhý a chýbal nám len malý krôčik k víťazstvu. Aj napriek tomu, že som trocha smutný, výsledok je pozitívny, veď sme druhí na Slovensku.“

 

Celkové — SKUPINA "A" HOKEJOVÝ TURNAJ UNIVERZÍT SR (Základná časť)

Poradie Tím  Z V Vp Pp P Skóre B
1 UNIVERZITA KOMENSKÉHO V BRATISLAVE 3 3 0 0 0 22:2 9
2 UNIVERZITA KONŠTANTÍNA V NITRE 3 2 0 0 1 12:4 6
3 UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH 3 1 0 0 2 5:15 3
4 ŽILINSKÁ UNIVERZITA V ŽILINE 3 0 0 0 3 3:21 0

Celkové — SKUPINA "B" HOKEJOVÝ TURNAJ UNIVERZÍT SR (Základná časť)

Poradie Tím  Z V Vp Pp P Skóre B
1 SLOVENSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA V BRATISLAVE 3 3 0 0 0 11:0 9
2 PREŠOVSKÁ UNIVERZITA V PREŠOVE 3 1 1 0 1 4:3 5
3 TRENČIANSKA UNIVERZITA ALEXANDRA DUBCEKA V TRENČÍNE 3 1 0 0 2 5:6 3
4 UNIVERZITA MATEJA BELA V BANSKÉJ BYSTRICI 3 0 0 1 2 2:13 1

O 3. MIESTO (Playoff)

Kolo Zápas Dátum Miesto konania Domáci Hostia Výsledok
7 40064 17.11.2014 17:10 ZŠ BA - Ružinov pl.II UNIVERZITA KONŠTANTÍNA V NITRE PREŠOVSKÁ UNIVERZITA V PREŠOVE 2:1 gws (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)

O 1. MIESTO (Playoff)

Kolo Zápas Dátum Miesto konania Domáci Hostia Výsledok
7 40065 17.11.2014 17:15 ZŠ BA - Ružinov pl.II UNIVERZITA KOMENSKÉHO V BRATISLAVE SLOVENSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA VBRATISLAVE 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)