Portugalské mesto Coimbra hostí tento rok IV. Európske univerzitné hry Coimbra 2018, na ktorých súťaži viac ako 3150 športovcov z 38 Európskych krajín z takmer 300 univerzít. Športovci súťažia v 13 rôznych športoch, medzi ktorými je aj veslovanie.

Práve vo veslovaní malo zastúpenie aj Slovensko, konkrétne Slovenská technická univerzita a Univerzita Komenského, ktoré reprezentovali 4 veslári.

Najúspešnejšie si počínal Piešťanec Richard Vančo, ktorý reprezentoval Slovenskú technickú univerzitu v skife ľahkých váh. Po suverénnom víťazstve v rozjazde si zabezpečil priamy postup do finále a vyhol sa opravným jazdám. Vo finále sa na 2000m dlhej trati postupne prepracoval zo štvrtého miesta na prvé. Richard zvíťazil v čase 7:31,75 pred Franklinom Hamiltonom z Veľkej Británie (7:34,28) a Fiathom Unsalom z Turecka (7:36,18). 

 

Richard by sa mal tento rok ešte predstaviť v rovnakej kategórii na Akademických majstrovstvách sveta v čínskom Šanghaji (10.-12.augusta).

Ďalší veslári reprezentovali Univerzitu Komenského. Barbora Šuchová skončila medzi ženami na skife piata. Ondrej Kovačovič s Lukášom Jenčom skončili v dvojskife vo finále B na trieťom mieste, čo znamená celkovo deviatu priečku.