Peter Hamaj kandiduje do Exekutívy FISU 

Podľa kategórie
Najnovšie príspevky

Peter Hamaj kandiduje do Exekutívy FISU

V švajčiarskej Ženeve sa v termíne 17. – 18. novembra koná 38. valné zhromaždenie FISU. Na dvojdňovom zasadnutí sa zúčastňuje 164 členských združení z celého sveta, medzi ktorými nechýba ani slovenská výprava na čele s prezidentom Slovenskej asociácie univerzitného športu Júliusom Dubovským. Do Exekutívy FISU kandiduje za SAUŠ Peter Hamaj.

Záverečné správy prednesú organizačné výbory zimných Svetových univerziádnych hier FISU v Lake Placid 2023 a letných Svetových univerziádnych hier FISU v Čcheng-tu, ktoré sa konali po prvýkrát od roku 2019. Lake Placid privítal od 12. do 22. januára 2 150 športovcov a trénerov v 12 športoch. Nasledovali letné hry, ktoré sa konali v čínskej provincii Sečuán od 28. júla do 8. augusta. V 18 športoch sa tam zúčastnilo viac ako 6 500 športovcov zo 113 krajín.

Okrem záverečných správ z hier FISU sa počas prvého dňa predstavia aj úradujúci prezident FISU Leonz Eder, generálny sekretár a výkonný riaditeľ Eric Saintrond, ako aj všetky oddelenia FISU.

Druhý deň sa valné zhromaždenie bude zaoberať aktuálnymi informáciami zo zimných hier FISU v Turíne 2025 a z nasledujúcich dvoch letných hier FISU – Rýn-Ruhr 2025 a Čchungčchong 2027. Tie poskytnú informácie o aktuálnych fázach plánovania jednotlivých podujatí, z ktorých prvé, v Turíne, má slávnostné otvorenie 13. januára 2025.

Po prezentácii budúcich hier FISU sa uskutočnia voľby výkonného výboru FISU na obdobie 2023-2027. Voľby budú zahŕňať voľby prezidenta, prvého viceprezidenta, viceprezidentov, pokladníka, vyšších členov výkonného výboru a členov výkonného výboru, do ktorého kandiduje aj Peter Hamaj. Po osobnostiach medzinárodnej diplomacie z radov úspešných Slovákov ako bol Ľudovít Komadel, ktorý pôsobil v štruktúrach Exekutívy FISU v rokoch 1969 až 1979 a profesorovi Dušanovi Hamarovi, ktorý bol dlhoročným členom, podpredsedom a predsedom lekárskej komisie FISU sa môže stať Peter Hamaj tretím Slovákov vo vrcholnej pozícii FISU.

Peter Hamaj pôsobil ako generálny sekretár organizačného výboru Svetovej zimnej univerziády 2015 na Štrbskom Plese a v Osrblí v spolupráci so španielskou Granadou. Počas jedného z najväčších športových podujatí na svete Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave 2019 pôsobil ako športový a súťažný riaditeľ. Nasledovala náročná úloha výkonného riaditeľa organizačného výboru EYOF 2022 počas pandemických časov. Svet športu pozná aj z pôsobenia v Slovenskom olympijskom výbore, Slovenskom paralympijskom výbore a Britskej olympijskej asociácii.

V Slovenskej asociácii univerzitného športu pôsobí 6 rokov a vedie Slovenský univerzitný tím na svetových univerziádach a celú organizáciu s moderným prístupom vo vedení športu s bohatými poznatkami zo športového marketingu.

Po voľbách bude nasledovať slávnostné potvrdenie výkonného výboru. J

Peter Hamaj
Peter Hamaj
hamaj dubovsky
Peter Hamaj a Július Dubovský