Prípravný zápas basketbalistiek s neúspešnou koncovkou

Podľa kategórie
Najnovšie príspevky

Prípravný zápas basketbalistiek s neúspešnou koncovkou

SVK UNI TEAM basketbal

Slovenské basketbalistky si na Svetových univerzitných hrách Čcheng-tu zahrali v stredu prípravný zápas proti domácej Číne. Tím pod vedením trénera Richarda Kucsa si vyskúšal atmosféru veľkej športovej haly Fenghuangshan, v ktorej odohrajú aj prvý zápas prti Tchaj-wanu v sobotu 29. júla o 11:00 (slovenského času). Slovenky prehrali s Číňankami 83:44, no zo zápasu si odniesli skvelé skúsenosti, ktoré môžu zužitkovať najmä v prvom zápase proti ázijskému tímu. Druhý skupinový zápas odohrajú v nedeľu 30. júla o 13:30 (slovenský čas) proti Českej republike na štadióne Sichuan. 

Najlepšou strelkyňou tímu bola Dominika Urbanová, študentka Technickej univerzity v Košiciach. „Ťažko sa hodnotí zápas, pretože výsledok je taký aký je,“ začala Dominika. „Verím, že sme sa naučili nové veci, na ktorých musíme pracovať. Zradila nás psychika v druhej štvrtine. Neviem čím to  bolo, asi sme boli vyvedené z miery, nedarilo sa nám a nevedeli sme sa vrátiť späť do hry. Druhá štvrtina bola veľmi rozhodujúca, ale myslím si, že by sme vedeli byť vyrovnanejším súperom určite. Som rada, že mi padlo aspoň niečo, aj keď veľa bodov sa nám nepodarilo streliť,“ dodala Urbanová.

Tréner Richard Kucsa vyzdvihol možnosť vyskúšať si súťažný zápas. „V prvom rade chcem povedať, že som veľmi rád, že sme tento zápas vôbec mohli odohrať v krásnej obrovskej športovej hale. Čo sa týka zápasu, bolo vidno, že máme asi kritický 3-4 deň od nášho príchodu. Boli sme dosť neúspešní v našich streleckých pokusoch. Na konci prvej štvrtiny nám Číňanky odišli a už si udržiavali odstup. Napriek tomu si myslím, že posledných 20-25 minút zápasu bolo vyrovnaných a v prvom rade som rád, že sme si mohli vyskúšať atmosféru, zápas a budeme sa snažiť na to nadviazať a mať lepší výsledok v ďalšej fáze,“ zhodnotil zápas Kucsa. Na margo opri tímu má jasný názor. „Spoliehame na tímový výkon. Každá hráčka mala dnes svoje výkyvy – slabšiu aj svetlejšiu chvíľu. Verím, že tie líderky, ktoré máme v tíme, v skupinovej fáze nájdu svoju pohodu a budú skutočnými líderkami.“ V skupine nastúpime dva dni po sebe proti Tchaj-wanu a Českej republike. „Češky poznáme, Tchaj-wan až tak nepoznáme. Som aj preto rád, že sme si vyskúšali ázijský štýl, pretože Tchaj-wan by mal hrať veľmi podobne. Uvidíme, či tam budú mať takú dominantnú vysokú hráčku ako mali Číňanky. Určite sa na to zameriame v tréningovom procese,“ povedal Kucsa.

Do skupinovej fázy nastupuje s cieľom postúpiť ďalej. „Chceli by sme určite postúpiť zo skupiny. A čím viac víťazstiev, tým lepšie.“

Zloženie slovenského basketbalového tímu:

Tatiana Bábiková, Timea Čatlošová, Martina Dovčíková, Anna Kaliužná, Michaela Lukačíková, Martina Machalová, Petra Oborilová, Kamila Plavnická, Ema Rodáková, Soňa Svetlíková, Dominika Urbanová, Zuzana Vargová

SKUPINOVÉ ZÁPASY:

  1. 7. 2023 o 11:00 (SVK čas) – SLOVENSKO – Tchaj-wan
  2. 7. 2023 o 13:30 (SVK čas) – SLOVENSKO – Česká republika

Informácie Slovenského univerzitného tímu

Kompletné zloženie slovenskej výpravy: http://svkuniteam.sk/o-nas/

Galéria – FOTO a VIDEO: https://drive.google.com/drive/folders/1PvMfsWYveMe6ZwYK_uFj8L15xnEZf2O0

Výsledky: results.2021chengdu.com

Instagram: @svkuniteam

Web: www.svkuniteam.sk