Barbora Mokošová chce z univerzitných hier v Čcheng-tu medailu

Podľa kategórie
Najnovšie príspevky

Barbora Mokošová chce z univerzitných hier v Čcheng-tu medailu

Barbora Mokošová

Na svetovej univerziáde v taiwanskom Tchaj-pei v roku 2017 vo finále viacboja obsadila výborné 9. miesto, na poslednej univerziáde v talianskom Neapole v roku 2019 získala dvakrát 8. miesto v osemčlennom finále na náradiach – na kladine a na bradlách. Na svoje tretie univerzitné hry pocestuje gymnastka Barbora Mokošová s najvyššími medailovými ambíciami.

Ste absolventkou Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Ako ste dokázala skĺbiť profesionálny šport so štúdiom na vysokej škole?

„Samozrejme, nebolo to vždy úplne ideálne a ja som vždy hovorila, že som viac športovkyňa ako študentka, ale napriek tomu som rada, že som to zvládla. Bolo to náročné, ale myslím si, že nie je to nereálne, keď máte dobrý tím ľudí okolo seba, ktorí vám pomáhajú. Ak by som sa teraz mala rozhodnúť a mala by som možnosť ísť študovať, tak by som do toho určite išla.“

 

Dvojnásobná olympionička z Ria 2016 a Tokia 2020 bude oporou Slovenského univerzitného tímu.

 

S akými ambíciami pocestujete do Číny? Poznáš športovisko, na ktorom budeš súťažiť?

„Nemáme veľa informácií. Aj rozpisy, ktoré by som už chcela vidieť tak sme sa k tomu ešte nedostali, ale verím, že v priebehu niekoľkých dní to už budeme vedieť. Športovisko som ešte nevidela, ale chystám sa na to si ho pozrieť. Samozrejme, ideme s najvyššími ambíciami. Ja chcem medailu z Univerziády, lebo tú ešte nemám. Pripravujeme sa a celá táto sezóna bola veľmi dobrá tak verím, že v tom budem pokračovať a že sa budeme tešiť, keď sa vrátime.

Ako vyzerali posledné dni prípravy? Bolo niečo špecifické, čo ste zaradila do prípravy v rámci vylaďovania formy do Číny?

„Skôr to boli už len maličké detaily a dolaďovačky. Už nemáme čas na nejaké zmeny. Poznáme, čo potrebujeme tie posledné týždne a dni pred pretekmi a toho sa držíme. Zatiaľ všetko ide podľa plánu, budúci týždeň odlietame a ja už sa na to nesmierne teším. Univerziáda je úplne iná ako ostatné súťaže, ktoré absolvujem.“

Podujatia v športovej gymnastike na Svetových univerzitných hrách v Čcheng-tu 2021 sa konajú od 1. do 5. augusta vo viacúčelovej telocvični Dong’an Lake Sports Park a celkovo sa na nich udeľuje 14 zlatých medailí.

Gymnastka Barbora Mokošová bude v akcii na Svetových univerzitných hrách v sobotu 5. augusta, kedy sú na programe dve disciplíny, v ktorých sa predstaví – kladina a bradlá.

V gymnastickej výprave sa predstaví aj mužský zástupca Volodymyr Oteško, ktorého viacboj je na programe v piatok 4. augusta.

 PROFIL – BARBORA MOKOŠOVÁ

  • Dátum a miesto narodenia: 10.3. 1997, Bratislava
  • Tréner: Martin Zvalo

Najväčšie úspechy:

OH Tokio 2020

OH Rio 2016

ME – 3. miesto bradlá