Slovenský univerzitný tím bude reprezentovať v oblečení Under Armour

Podľa kategórie
Najnovšie príspevky

Slovenský univerzitný tím bude reprezentovať v oblečení Under Armour


Na Svetových univerzitných hrách FISU v čínskom Čcheng-tu bude Slovenský univerzitný tím obliekať globálna značka Under Armour. Na veľkolepom otváracom ceremoniáli, stupňoch víťazov, či voľno-časových aktivitách bude 71 športovcov a 32 členov realizačného tímu odetých v športovej značke, ktorá sa zaoberá ľudským výkonom a dodáva odvahu posunúť akúkoľvek hranicu.  

Značka, ktorú založil v roku 1996 bývalý americký futbalista z univerzity v Marylande Kevin Plank vyrába funkčné športové oblečenie, ktoré je navrhnuté tak, aby športovcom poskytlo benefit, o ktorom nevedeli, že ho potrebujú a teraz bez neho nevedia žiť.  Under Armour je zároveň partnerom viacerých študentských športových programov na najväčších univerzitách sveta. „Je nám cťou, že máme silného partnera a náš univerzitný tím bude na globálnom podujatí reprezentovať Slovensko v dizajnovom, pohodlnom a zároveň funkčnom oblečení,“ povedal vedúci výpravy Peter Hamaj.

Súčasťou originálneho dizajnu je aj nový brand Slovakia University Team, z ktorého vychádza aj farebnosť oblečenia. Dovedna bolo pre Slovenský univerzitný tím vyčlenených 1870 kusov oblečenia. „Pri výbere sme sa sústredili na farebnosť biela, modrá, červená. Jednotlivé druhy oblečenia sa vyberali podľa potreby pre športovcov z hľadiska úlohy, ktoré ma oblečenie splniť s prihliadnutím na očakávané počasie v Číne. Tričká s krátkym rukávom, krátke nohavice, ale aj oblečenie do dažďa, či chladnejšieho počasia vo večerných hodinách,“ povedala Kamila Schmiedová z Under Armour Česká republika a Slovensko.

Medaily Svetových univerzitných hier FISU Čcheng-tu 2021 majú názov „Rongguang,  alebo Svetlo Čcheng-tu. Veríme, že sa svetlo Čchen-tu rozžiari na hrudiach športovcov Slovenského univerzitného tímu a aj vďaka spolupráci so značkou Under Armour zažiaria na 31. Svetových univerzitných hrách FISU.